syyrove buchticky

Syrové buchtičky

Zadanie znelo jasne. Pripraviť piknikové lakocinky. Neviem, ako je to s prípravami u vás, ale ja si rada pospím a všetku prípravu na akýkoľvek výlet nechávam vždy na poslednú chvíľu. Samozrejme, že potom nič nestíham. Tak prečo to komplikovať. Nie je nič jednoduchšie ako napiecť tieto syrové buchtičky. Recept je absurdne jednoduchý a zvládne ho aj malé dieťa. Vznikal, ako sa povie, od oka. Trocha toho, trocha hentoho a bolo to. Žiadna pipľačka, žiadne kysnutie, žiadne čakanie, žiaden neporiadok v kuchyni. Do pol hodinky sú buchtičky upečené, a ak nemáte dostatočne pevnú vôľu, tak i zjedené.

Ak sa vám zažiada a chcete byť kreatívni, pokojne urobte obmenu. Použite rôzne bylinky, špenát, žihľavu, červenú papriku, iný druh syra. V tomto recepte je všetko dovolené.

syrove_buchticky

kosik

Na syrové buchtičky budete potrebovať (približne 30 ks):
270 g hladkej múky
1 lyžičku soli
čerstvo mleté čierne korenie
14 g kypriaceho prášku
195 g kefírového mlieka
50 ml plnotučného mlieka
1 jarnú cibuľku
nasekanú pažítku
70 g syru cheddar
maslo

 

syrove_buchticky

A takto na to:

  • Rúru predhrejte na 200 stupňov. Vo veľkej mise vareškou zmiešajte múku, soľ, čierne korenie a kypriaci prášok. Pridajte kefírové, plnotučné mlieko a dobre premiešajte. Nakoniec do misy s cestom nasypte nakrájanú jarnú cibuľku, pažítku a na hrubo nastrúhaný cheddar.
  • Rukou vymieste na vláčne cesto, preložte ho na pomúčenú dosku a vyvaľkajte na hrúbku asi 1 cm. Vykrajujte pohárikom, alebo okrúhlou vykrajovačkou a ukladajte na plech vyložený papierom na pečenie. Medzi buchtičkami nechajte aspoň 4 cm odstup. Pečte 10 – 12 minút. Ihneď po vytiahnutí z rúry potrite vŕšky buchtičiek trochou masla.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

syrove_buchticky

syrove_buchticky

syyrove buchticky

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre