Linecké pečivo

Veľkonočné linecké pečivo

Linecké pečivo v tvare veľkonočných vajíčok? A prečo nie? Ide o základný recept na linecké pečivo v pomere 3:2:1. To znamená 3 diely múky, 2 diely masla a 1 diel práškového cukru.

Ak by ste si ale prácu s cestom chceli o čosi uľahčiť, pridajte do cesta jeden žĺtok, bude pevnejšie. Dá sa s ním však v pohode pracovať aj bez vajec. Uvariť lemon curd je tiež veľmi jednoduché. Okrem toho si ho môžete naraz navariť viac, uskladniť v sklenenom pohári, dať do chladničky a kedykoľvek použiť. Takto vydrží ďalší týždeň. Príprava celého receptu vám nezaberie viac ako 45 minút.

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

linecké pečivo

kosik

Na prípravu veľkonočných lineckých vajíčok budete potrebovať (16 ks):
300 g hladkej múky
200 g masla
100 g práškového cukru
práškový cukor na posypanie
Na prípravu lemon curd budete potrebovať:
50 g kryštálového cukru
kôru a šťavu z 1 citróna
1 vajce

A takto na to:

Do kuchynského robota s nástavcom nožov navážte múku, cukor a maslo izbovej teploty. Zmixujte a preložte na pracovnú dosku. V prípade, že sa vám s cestom zle pracuje, pridajte do cesta 1 žĺtok. Cesto na doske v rukách vymieste, pomúčte dosku, rozvaľkajte a vykrajujte vajíčka. Do polovice vykrojených vajíčok, vyrobte pomocou opačnej strany zdobiacej špičky väčší otvor. Preložte na plech vystlaný papierom na pečenie, pečte pri teplote 180 stupňov približne 10 – 13 minút. Po vytiahnutí nechajte na mriežke vychladnúť.

Medzitým si pripravte lemon curd. Do jedného hrnca navážte cukor, nastrúhajte citrónovú kôru, vytlačte šťavu citróna a pridajte vajce. Na miernom ohni a za stáleho miešania priveďte k varu. Varte 2 minúty, prepasírujte cez sito a vložte na 15 – 20 minút do chladničky.

Upečené linecké vajíčka rozdeľte do párov, vrchnú časť posypte práškovým cukrom. Zdobiaci sáčok naplňte lemon curd a vystrihnite malý otvor. Naneste časť krému na spodné časti, prilepte vrchnú časť vajíčok a otvor vyplňte lemon curd.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Linecké pečivo

Mižu

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre