hot dog

Hot Dog (tak trochu inak)

Hot dog môže byť skvelé jedlo. Samozrejme, väčšinou ho poznáme ako obyčajný a čo najlacnejší párok strčený do „gumeného“ rožka. Predávaný kdesi v staničnom bufete a zaliaty horčicou alebo kečupom. No nič moc. Ale toto je celkom iný prípad.

Hot dog je hlavne v Amerike veľmi populárny ako street food a vie byť vyšperkovaný do dokonalosti. Stačí použiť kvalitné párky, klobásu alebo kvalitné mleté mäso, siahnuť po čerstvom a chrumkavom pečive a celé to doplniť o zeleninu. Geniálne sú uhorky alebo nastrúhaná mrkva, cibuľa, či najemno narezané šalátove listy. Taký hot dog má od toho obyčajného poriadne ďaleko a je to kompletne dobré a poctivé jedlo. Pritom tak jednoduché.

My si doma pripravujeme hot dog pomerne často. Samozrejme v tej poctivej verzii. A tak sa s vami o ňu teraz podelíme. Do mäsa sme pridali ešte poriadnu dávku cheddaru a celé to doplnili o jednoduchú cibuľovú marmeládu. A navrch sme pridali cviklový kečup, ktorý sme našli v zážitkovom boxe ŠmakujTo. Hneď ako sme ho v balíku zbadali bolo nám jasné ako s nim naložíme. Ale použiť sa dá prakticky na všetko.

Recenziu na posledný zážitkový ŠmakujTo box nájdete tu. Ale teraz poďme na ten náš (tak trochu iný) hot dog.

hot dog

kosik

Na domáci hot dog budete potrebovať (4 porcie):
500 g kvalitného mletého hovädzieho mäsa
4 menšie bagetky
2 cibule
150 g syra cheddar
čerstvo mleté čierne korenie
1 lyžičku hnedého cukru
olivový olej a lyžicu masla
kečup z červenej repy
soľ

 

hot dog

A takto na to:

  • Použite naozaj kvalitné mleté hovädzie mäso. Osoľte ho a okoreňte. Nastrúhajte syr a zamiešajte do mäsa. Vytvarujte valčeky podľa svojej chuti. Môžu byť hrubšie a kratšie, alebo tenšie a dlhšie. Rozpáľte panvicu a mäso opečte z každej strany. Vo vnútri by malo byť stále ružové, ako pri burgri, ale stupeň prepečenia je vaša voľba.
  • Cibuľu nakrájajte na kolieska a na troche masla s olivovým olejom ju pomaly restujte. Miešajte, cibuľa skaramelizuje a získa skvelú sladkosť. Asi po dvadsiatich minútach by mala byť hotová. Pridajte k nej lyžicu cukru. Cibuľa bude fakt dokonalá. Prakticky vytvoríte tú najjednoduchšiu verziu cibuľovej marmelády. Ak si chcete pripraviť jej úplnú verziu siahnite napríklad po tomto recepte.
  • Rozrežte bagetky, naložte cibuľu, pridajte mäso a hot dogy výdatne polejte cviklovým kečupom. Navrch ešte trochu nastrúhaného syra a hotovo.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

hot dog

hot dog

hot dog

hot dog

hot dog

hot dog

hot dog

Kamil

 

ŠmakujTo je partnerom blogu coolinari.sk. Poskytuje nám produkty na tvorbu daného receptu.

Vaše komentáre