Jahodovo-smotanový pohár

Jahodovo-smotanový pohár

Vždy sme túžili po skvelej kuchyni podľa našich predstáv, do ktorej krásne zapadne americká chladnička. A túto túžbu sme si konečne splnili! Kuchyni s množstvom pracovného priestoru dnes už dominuje aj fantastická smart americká chladnička InstaView Door-in-Door™ od LG. Rýchlo sa stala našim kamarátom a veľmi platným členom domácnosti. Kopec priestoru vo vnútri, veľká mraznička rozdelená na dve samostatné časti, nápojový automat s ľadom a chladenou vodou a vychytávka v podobe presklených dvierok, ktoré si rozsvietite poklopaním a hneď vidíte čo je v nich ukryté. A čo sme do nich ukryli ako prvé? Jahodovo-smotanový pohár.

V tomto teple je pečenie, dlhé státie pri rúre a parenie sa v kuchyni asi to posledné na čo pomýšľate. Pri príprave jahodovo-smotanového pohára vám nič z toho nehrozí. Naopak. Tento dezert je svieži a ľahký, plný čerstvého sezónneho ovocia. Po 15 minútach prípravy si už len sadnite do záhrady, na terasu alebo na balkón, oddychujte a vychutnávajte si túto osviežujúcu bombu.

 

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

Tento recept vznikol v spolupráci so značkou LG

kosik

Na jahodovo-smotanový pohár budete potrebovať (2 poháre 250 ml):
250 g čerstvých jahôd
30 g vanilkového cukru
4 čajové lyžičky citrónovej šťavy
300 g mascarpone
100 ml šľahačkovej smotany 33%
50 g práškového cukru
jahody, čokoláda a mäta na dozdobenie
 

A takto na to:

Jahody očistite a nakrájajte nadrobno. Posypte vanilkovým cukrom, polejte citrónovou šťavou , premiešajte a nechajte bokom, aby jahody pustili šťavu. Mascarpone a práškový cukor mixujte ručným mixérom. Postupne prilievajte šľahačkovú smotanu a mixujte.

Do pohárov pridajte prvú vrstvu jahôd, pomocou cukrárskeho vrecka a zdobiacej špičky nastriekajte vrstvu mascarpone krému, opäť preložte vrstvou jahôd a nastriekajte zvyšný krém.

Poháre dozdobte nastrúhanou čokoládou, čerstvými jahodami a lístkami mäty.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kamil a Mižu

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre