smakuj to

Čo sme našli v balíčku od ŠmakujTo

posted in: ŠmakujTo | 0

A o čo vlastne ide?

Dostali sme ďalší balíček od ŠmakujTo, plný parádnych a nevšedných produktov s príbehom. Nápad tajomného boxu s prekvapením sa nám nesmierne páči. Ak ste nečítali naše predchádzajúce články (TU a TU) o zážitkovom boxe ŠmakujTo, stručne znovu vysvetlíme o čo ide. Filozofia je veľmi jednoduchá. Objednáte si zážitkový box a do poslednej chvíle neviete, čo bude jeho obsahom. Ako bolo vyššie spomenuté, určite dostanete kvalitné produkty, ktoré nie sú bežne dostupné na pultoch obchodov. Ich hodnota prevyšuje samotnú cenu boxu a vy môžete objavovať nové chute, skúšať nové recepty. Ak sa vám nejaký produkt zapáči a doslova sa doň zamilujete, pokojne si ho môžete kedykoľvek objednať cez eshop. Páči sa nám to. A páči sa nám to tak, že sme sa so ŠmakujTo dohodli, že sa staneme partnermi a každý mesiac vám jeden box predstavíme a pripravíme z jeho ingrediencií nejaký recept. Je to pre nás pekná výzva a veríme, že aj vám sa recepty zapáčia a nájdete si k nim cestu.

 

smakujto

 

Rozbalili sme októbrový balíček

Tak tento balíček nás naozaj potešil. Hneď bolo jasné, ktoré suroviny a na čo použijeme. Tak v prvom rade sme si hneď všimli kečup z červenej repy. Nádhernej farby a určite aj dokonalej chuti. Btw. kamarát podľa nášho receptu každý rok pripravuje domáci kečup, ale nikdy doň nezabudne pridať aj dávku cvikly. A je to fajn nápad, lebo kečup získa nádhernú farbu a jeho chuť sa dostane na vyššiu úroveň. Hneď, ako sme tento špeciálny kečup zbadali vedeli sme, ako s ním naložíme. Pripravíme geniálny street food. Hot dog cheese, plný chedaru, s cibuľovou marmeládou a kečupom z repy. Už teraz sa naň tešíme.

A Mižu objavila ostružinový ocot, konkrétne z čiernych ríbezlí a určite ho použije pri nejakom tom svojom sladkom pečení. Ja som ho použil aj pri varení červenej kapusty, ktorú sme mali ku kačke. A bolo to geniálne. Ocot je ručne robený a pochádza zo Škótska. Svoje uplatnenie nájde aj pri omáčkach, zmrzlinách alebo karamelizovanom ovocí. Veľmi nás potešila aj Sadri ryža, ktorá sa radí medzi najkvalitnejšie druhy na svete. Pochádza zo severného Iránu a je ručne zberaná. Naozajstná kvalita. Zrejme ju využijeme na prípravu šafránovej ryže, to bude paráda.

Ale teraz sa poďme pozrieť na to, čo sme našli v boxe:

 

Chika´s údené mandle
Nutter Coconut – kokosová koreniaca zmes 25g
Sadri ryža
Kakaové boby v čokoláde
Ostružinový ocot – čierne ríbezle
Lupienky zo sladkých zemiakov s príchuťou chilli a limetka
Kečup z červenej repy

 

Ako postupovať, ak si chcete objednať zážitkový balíček ŠmakujTo, koľko stojí a čo všetko dostanete sa dozviete tu.

 

smakujto

smakuj to

smakuj to

Kamil

 

ŠmakujTo je partnerom blogu coolinari.sk. Poskytuje nám produkty na tvorbu daného receptu.

Vaše komentáre