easy peasy syrový sendvič

Easy peasy syrový sendvič

Keď som bol malý nemal som rád syry. Žiadne. Neviem vysvetliť prečo. Našťastie som v istom veku dostal rozum a syrom som dal šancu. A neskôr ich začal fakt milovať. Všetky. Je úplne jedno o aký druh ide, syry mám jednoducho rád. A toto je recept ako si syr vychutnať v sendviči, napríklad na raňajky, brunch alebo len tak, keď dostanete malý hlad. Je to absolútna klasika, ten najjednoduchší sendvič aký si viete predstaviť. Chuť mierne roztopeného syra, ktorý sa naťahuje s každým zahryznutím je dokonalá vec.

Na taký sendvič sa najviac hodí čedar, ja som však dal prednosť chuťovo chudobnejšej goude, lebo jej jemne horký podtón mi vyhovuje. Ale nebojte sa použiť akýkoľvek syr, vyhnite sa však taveným plátkovým „akožesyrom“, resp. eidamu, ktorý vo všeobecnosti za veľa nestojí.

easy peasy syrový sendvič

kosik

Na easy peasy syrový sendvič budete potrebovať:
3 plátky kvalitného toastového chleba
150g syra gouda (na plátky)
lyžicu horčice
lyžicu masla

 

easy peasy syrový sendvič

A takto na to:

  • Brnkačka. Plátok chleba z vnútornej strany potrite maslom a trochou horčice. Na to uložte polovicu syra tak, aby jemne vytŕčal a zakryte ďalším chlebom. Znovu maslo, horčica, syr a posledný plátok chleba. Vonkajšie strany môžete tiež jemne prejsť maslom. Rozpáľte si hrubostennú panvicu a sendvič opekajte z každej strany do zlatova a kým sa syr nerozteká. Prerežte diagonálne na polovicu a vychutnajte si najjednoduchší syrový sendvič.
    Na konci článku si pozrite moju obľúbenú scénu z filmu CHEF, príprava takého sendviča môže byť celkom fotogenická vec. 

 

easy peasy syrový sendvič

easy peasy syrový sendvič

easy peasy syrový sendvič

easy peasy syrový sendvič

Kamil

 Ak sa vám recept páčil podporte ho, prosím, zdieľaním.

 

 

Vaše komentáre