letna frittata recept

Letná frittata

Frittatu mám veľmi rád kvôli jej jednoduchosti, ale tiež kvôli tomu, že môže byť pokojne aj hlavným jedlom. Osobitne v lete, keď aj hlavné jedlá bývajú ľahké a nenáročné. Absolútne sa pri nej nenamakáte. Navyše sa pri frittate fantázii medze nekladú a tak ako ingrediencie môžete použiť prakticky čokoľvek, čo máte po ruke. A fakticky si ju dokážete pripraviť kdekoľvek, na chate, či na nejakej stanovačke, všetko pekne spolu na jednej panvici, takže k letu sa hodí ideálne. Nakoniec ju stačí rozdeliť na osminky ako pizzu, položiť na čerstvý chlebík a dokonalé letné jedlo je hotové. Poďme na to, letná frittata.

letna frittata recept

kosik

Na letné frittatu budete potrebovať (asi 4 osoby):
6 vajec (ideálne sú samozrejme domáce, alebo z voľného chovu)
250 g cherry paradajok
hrsť baby špenátu
syr s bielou plesňou
veľkú hrsť pažítky, vrátane pár kvetov
chilli papričku
100 ml smotany
soľ, čerstvo mleté čierne korenie
olivový olej extra virgin

 

frittata recept

A takto na to:

  • Naozaj na tom nie je nič zložité. Ak si frittatu pripravujete doma pomôžte si rúrou. Dajte ju rozohriať na 180 stupňov. Vajcia rozšľahajte so smotanou, osoľte ich a okoreňte. Vajcia miešajte len trochu, bude fajn ak sa bielka a žĺtka celkom nespoja. Rozpáľte nepriľnavú panvicu, pridajte trochu oleja a pridajte cherry paradajky. Chvíľku restujte, pridajte nakrájanú chilli a špenát. Na začiatku budete mať pocit, že špenátu je veľmi veľa, ale už o pár sekúnd stratí veľmi veľa zo svojho objemu. Zalejte vajciami, trochu premiešajte a zasypte pažiťkou. Keď vajcia trochu stuhnú pridajte plátky syra a vložte do rúry. V rúre frittate postačí 5 minút a bude hotová. Ak si frittatu pripravujete kdesi vonku, celkom postačí keď v tomto bode vajcia jednoducho zakryjete pokrievkou.
  • Hotovú frittatu dozdobte pažítkou a kvetmi, pridáte tak veľmi jemnú cibuľovú chuť, a zalejte trochou oleja. Servírujte podobné kúsky ako keď podávate pizzu. Pokojne aj na čerstvom chlebe. Geniálne a nesmierne jednoduché.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

letná frittata recept

letná frittata recept

letná frittata recept

Kamil

 

 

Vaše komentáre