lahky zemiakovy salat

Ľahký zemiakový šalát

posted in: Leto, Šaláty | 0

Zemiakový šalát s cibuľou mnohí možno poznáte. Je to slovenská klasika, ktorá sa hodí ako príloha hlavne v letných mesiacoch. Naša verzia je však o čosi bohatšia na ingrediencie a tým pádom aj chuťovo. A v našej rodine a u kamarátov je nesmierne obľúbená. Nesmie chýbať pri žiadnej grilovačke. Dokonalý šalát ku grilovanému mäsu! Zakaždým sme nútení pripraviť plnú misu a aj tak sa za ním len tak zapráši. Tento recept sme už v malej obmene na blogu mali, bol však súčasťou receptu na steaky z kengury, preto sme sa rozhodli dať mu trochu väčší priestor, keď už je to leto.

lahky zemiakovy salat

kosik

Na ľahký zemiakový šalát budete potrebovať (porcia asi pre 4 osoby):
1 kg zemiakov
2 lyžice kapár
2 červené cibule
2 chilli papričky
zvázok jarnej cibuľky
pohár kyslých uhoriek
hrsť kôpru
olivový olej Extra Virgin
šťavu z polovice citróna
soľ a čerstvo mleté čierne korenie

 

 

lahky zemiakovy salat

A takto na to:

  • Opláchnuté a olúpané zemiaky nakrájajte na plátky hrubé asi pol centimetra a uvarte v osolenej vode, Sceďte a nechajte vychladnúť. Vhoďte do veľkej misy. Pridajte lyžicu kapár, najemno nasekané kyslé uhorky a nadrobno nakrájané chilli. Pridajte na kolieska nakrájané červené cibule, nakrájanú jarnú cibuľku a zalejte lakom z uhoriek. Musíte si odsledovať koľko nálevu pridáte, aby ste šalát nemali príliš vodnatý. Do šalátu vytlačte polovicu citróna a prihoďte nasekaný kôpor. Olivovým olejom nešetrite, ale jeho množstvo je výhradne na vás. Osoľte, okoreňte a v prípade potreby ešte dolejte lak. Najlepšie chutí šalát vychladený. Chilli môžete z receptu kompletne vynechať.

Ak použijete skoré zemiaky, s ich čistením sa nezaťažujte. Len ich umyte a varte aj so šupkou. Mimochodom, tento šalát je najlepší práve zo skorých zemiakov.

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

lahky zemiakovy salat

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre