grilované rebierka

Medové rebierka

posted in: Hlavné jedlá, Leto | 0

Takmer každý víkend sa u nás v lete griluje lebo leto a gril, to ide k sebe. Máločo je lepšie ako dobre pripravené grilované jedlo, teplý letný večer, svieži šalát a vychladený nápoj. Ak máte grilovačky rovnako radi ako my, skúste tieto grilované medové rebierka. Je to tak jednoduché. Výhodou je, že sa najprv pečú v rúre, a na grile ich stačí podržať krátko, len nech chytia dymovú chuť a nech sa pekne opečie glazúra. A nezabudnite ich podávať s pivom.

rebierka

kosik

Na medové rebierka budete potrebovať (porcia asi pre 4 osoby):
2 kg mäsitých bravčových rebier
1 lyžicu medu
3 lyžice kvalitnej sójovej omáčky
3 lyžice domáceho alebo kvalitného kečupu
1 lyžice červeného vínneho octa
1 lyžička ostrej chilli pasty
čerstvo mleté čierne korenie
soľ
vetvičku rozmarínu na grilovanie

 

 

rebierka

A takto na to:

  • Zmiešajte med, sójovú omáčku, kečup, vínny ocot a chilli pastu. Dochuťte korením a soľou. Vznikne vám lepkavejšia grilovacia omáčka, ktorú poriadne votrite do umytých a očistených rebier. Nechajte odpočívať asi dve hodiny.
  • Rúru predhrejte na 180 stupňov a rebierka pečte asi hodinu a pol. Čas si musíte odsledovať podľa veľkosti rebier. Dajte pozor, aby sa nespiekli a ak je to nutné trochu ich podlievajte vodou.
  • Po upečení v rúre budú rebierka takmer hotové, ale bude im chýbať ešte jemne zapečená glazúra a takisto dymová chuť dreveného uhlia. Rebierka grilujte na grile a drevenom uhlí, (na ktoré môžete položiť vetvičku rozmarínu – dym z byliniek rebierka zaujímavo dochutí) z každej strany, dokým nebude glazúra pekne opečená.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

rebierka

rebierka

grilované rebierka

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre