hrianka s hrachom a šesťminútovým vajíčkom

Sobotná hrianka s hrachom a šesťminútovým vajíčkom


Cez týždeň nezvyknem raňajkovať. Nestíham. Teda možno by som stíhal, ak by som si privstal. Ale spánok mám rád a doslova nenávidím ranné vstávanie s budíkom. A tak sa snažím byť v posteli čo najdlhšie a keď sa z nej konečne dostanem, na raňajky už neostáva čas. Maximálne na rýchlu kávu a vypustenie Lilu na dvor. Rýchla hygiena a už bežím, teda veziem sa, do práce. Keď mám šťastie tak ma na stole v práci čaká čosi malé, čo pripravila kolegyňa pre svoju dcéru do školy a zvýšilo sa aj pre mňa. A tak to ide od pondelka do piatka, ale potom príde víkend a to je už celkom iný príbeh. Víkendové raňajky si viem parádne vychutnať. A obyčajne v dobrej nálade, keďže ma nezobudilo to blbé pípanie budíka. A tak sa môžem s raňajkami vyhrať, vymýšľať si zvláštne a sýte kombinácie.

No a toto, priatelia, toto je skutočná raňajková bomba. Absolútna explózia chuti a najideálnejší štart do nového dňa. Jednoduchá hrachová kaša (ak to môžeme tak nazvať) uložená na hrianke grilovanej na sucho a k tomu šesťminútové vajíčko so slaninkou. Geniálna kombinácia, celkom vážne. A máte to hotové v priebehu niekoľkých minút, takže sa netreba báť dlhého času prípravy. Pohodové sobotné ráno s hriankami.

hrianka s hrachom a 6 minutove vajicko

kosik2

Na hrianky s hrachovou kašou budete potrebovať:
4 krajce chleba podľa chuti
250g hrachu (mrazeného alebo čerstvého)
2 strúčiky cesnaku a 1 menšiu cibuľu
pár lístkov mäty a 2 
plátky slaniny
trochu masla
2 vajíčka
1 chilli

čerstvo mleté čierne korenie, soľ a olivový olej EV

 

hrianka s hrachom a 6 minútovým vajíčkom

 

A takto na to:

  • S mrazeným hrachom: na masle si jemne orestujte cibuľku a najemno nakrájaný cesnak a pridajte mätové lístky a hrach. Podlejte trochou vody, osoľte a okoreňte. Povarte 5 minút a rozmixujte celkom nahrubo. Snažte sa o konzistenciu hrubej kaše; je fajn, keď sem tam narazíte na celý hrášok. Pridajte asi dve lyžice olivového oleja.
  • S čerstvým hrachom: to bude ešte jednoduchšie. Použite mažiar a spojte hrach, mätu, trochu cibule a cesnak. Dochuťte korením, soľou a pridajte olivový olej.
  • Pripravte si hrianky, najlepšie na sucho na grile alebo grilovacej panvici. Do vriacej vody dajte variť vajíčka a varte ich presne 6 minút. Nebudú úplne natvrdo a žĺtko bude pekne krémové. Skvelé! Na grile si opečte plátky slaniny a rozkrojte ich na polovicu. Malý kúsok slaninky jedlo zaujímavo ochutí.
  • Hrachovú kašu pekne nahrubo uložte na hrianku, na ňu polovicu vajíčka, plátok slaninky a trochu chilli, čierne korenie, soľ a pár kvapiek olivového oleja. Víkend môže začať.

 

hrianka s hrachom a 6 minútovým vajíčkom

hrianka s hrachom a 6 minútovým vajíčkom

hrianka s hrachom a 6 minútovým vajíčkom

 

Kamil

Vaše komentáre