snehove_tycinky

Snehové tyčinky s orechmi

Každý rok v predvianočnom období je to stále o tom istom. Odvšadiaľ zaznieva, že toto obdobie má byť časom pohody, pokoja, rodiny. Znie to krásne, ale my vieme, že realita je niekde inde. A áno. Vo veľkej miere je to nepopulárne upratovanie, nakupovanie, písanie zoznamov, vymýšľanie a balenie darčekov a celkovo vytváranie vianočnej atmosféry na nás. Ženách, manželkách, mamách, babkách. Buď to máme v sebe, alebo nás to v detstve naučili naše mamy, je to jednoducho v nás. A bez nás by vianoce neboli vianocami. A je fajn, že si našu nepostrádateľnú úlohu všimol aj svet reklamy a reťazec LIDL prišiel s veľmi peknou kampaňou v hlavne úlohe nie s tradičným Santom, ale so Santa Clarou. Navyše LIDL pripravil aj súťaž o víkendové pobyty vo Vysokých Tatrách v hoteli Permon a o hlavnú cenu – 4 krásne AUDI Q3 v perfektnej výbave. Šťastní výhercovia budú mat fakt skvelé vianoce. O súťaži sa viac dozviete tuto na ich webe. Kto neverí, nech tam beží.

A tak sa pridávame aj my. Práve pre vás, ktoré nemáte chuť vypekať už tri týždne pred Vianocami a chcete čas stráviť inak ako upratovaním kuchyne máme super rýchly, pohodový a lahodný recept – snehové tyčinky s orechmi. Celá ich príprava vám nezaberie viac ako 30 minút, takže ich pokojne napečte až v štedrý deň. A ušpiníte jednu misku a varešku. Nech sú pre vás vianoce o rodinnej pohode a nie o povinnostiach, strese a zhone. Lebo vianoce sú pre všetkých.

snehove_tycinky

kosik

Na prípravu snehových tyčiniek s orechmi budete potrebovať:
3 bielka
165 g práškového cukru
120 g mletých vlašských orechov
185 g mletých mandlí
35 g hladkej múky
100 g kvalitnej čokolády

 

 

snehove_tycinky

A takto na to:

  • Predhrejte rúru na 160 stupňov. V mise vyšľahajte bielka. Postupne po lyžiciach do nich pridávajte práškový cukor. Do bielkovej zmesi nasypte pomleté orechy, mandle a múku. Vareškou miešajte, kým sa suroviny v ceste neprepoja.
  • Vrecko so zdobiacou špičkou naplňte orechovým cestom. Vytláčajte cca 8 cm dlhé tyčinky na dva plechy vystlané papierom na pečenie. Pečte 15 minút, po vytiahnutí z rúry nechajte 5 minút na plechu a preložte na mriežku.
  • Vo vodnom kúpeli roztopte čokoládu, lyžicou tyčinky polejte a nechajte zaschnúť. Skladujte vo vzduchotesnej nádobe, v chladničke, maximálne 4 dni.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

snehove_tycinky

snehove_tycinky

snehove_tycinky

snehove_tycinky

snehove_tycinky

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre