medove pernicky

Medové perníčky

Keď sme pripravovali recept na korenené perníčky ihneď som vedela, že budú mať úspech. Spájajú sa v nich všetky vianočné chute a korenia. Pri všetkej skromnosti sú dokonalo vianočné.
A tento rok, inšpirovaní chuťou Becherovky, sme sa rozhodli urobiť medovú light verziu. Príprava je rovnako jednoduchá, chuťovo sú skvelé a k likéru sa skvele hodia. Veľmi mi pripomínajú chuť kupovaných perníčkov z detstva, s takou tou cukrovou posýpkou. Už ani neviem ako sa volali. Tatko nám ich občas kúpil a pri pozeraní rozprávok sme ich chrúmali na kilá.

Sú trvácne, takže ich môžete začať vypekať už teraz. Dospeláci si ich pri vianočnom stole môžu vychutnať práve s Becherovkou, deti samozrejme bez nej! Nezabudnite ich však niekam schovať pred vašimi maškrtníkmi, inak budete deň pred štedrým dňom pripravovať ďalšiu várku.

medove pernicky

kosik

Na prípravu medových perníčkov budete potrebovať:
125 g masla
110 g hnedého cukru
90 g medu
1 vajce
350 g hladkej múky
štipku prášku do pečiva
4 lyžičky škorice
3 lyžičky mletého zázvoru
1 lyžičku vanilkového extraktu
práškový cukor na dozdobenie

 

 

medove pernicky

A takto na to:

  • Maslo, med a cukor zmiešajte mixérom, pokiaľ sa neprepoja. Pridajte vajce, vanilkový extrakt a opäť mixujte. Pridajte zvyšné sypké prísady a vareškou premiešajte. Cesto preložte do misky s vrchnákom a nechajte v chladničke 2 hodiny.
  • Rúru predhrejte na 160 stupňov. Z chladeného cesta tvarujte približne rovnaké guľky a ukladajte na plech vyložený papierom na pečenie s odstupom cca 5 cm. Pečte asi 18 minút, kým nezozlatnú a na dotyk nebudú pevné. Ešte teplé ich posypte práškovým cukrom, alebo ich v cukre obaľte. Nechajte vychladnúť na mriežke.
  • Perníčky skladujte vo vzduchotesnej nádobe na chladnejšom mieste. Vydržia 2 – 3 týždne.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

medove pernicky

medove pernicky

medove pernicky

medove pernicky

medove pernicky

medove pernicky

medove pernicky

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre