tasticky

Čučoriedkové taštičky

Ak máte chuť na niečo jednoduché a sýte, tieto čučoriedkové taštičky budú pre vás výbornou inšpiráciou. Cesto, alebo celé taštičky si pokojne pripravte deň pred pečením. Je to veľmi praktické, ak si na nich chcete pochutnávať skoro ráno, pri raňajkách. Čučoriedky pokojne zameňte za jahody alebo iné svieže ovocie, podľa vlastnej chute.

tasticky

kosik

Na prípravu čučoriedkových taštičiek budete potrebovať (24 kusov):
380 g hladkej múky
štipku soli
190 g studeného masla
120 ml studenej vody
Na náplň budete potrebovať:
320 g čučoriedok (čerstvé, môžu byť aj mrazené)
2 lyžice citrónovej šťavy
citrónovú kôru z 1 citrónu
140 g kryštálového cukru
2 lyžice kukuričného škrobu
Na potretie:
1 vajce
1 lyžicu mlieka
cukor na posypanie

 

 

tasticky

A takto na to:

Do kuchynského robota s nožmi nasypte múku, soľ, studené maslo a nalejte vodu. Zavrite vrchnák a všetko spolu mixujte. Striedavo zapínajte a vypínajte robot, kým sa suroviny nespoja. Vznikne lepivá masa. Ak sa nelepí dostatočne, prilejte ešte lyžicu vody. Cesto spojte, rozdeľte na dve časti. Z každého  vytvarujte 2 mm hrubú placku, zabaľte do potravinovej fólie a nechajte v chladničke 2 hodiny. Pokojne si ho môžete pripraviť deň dopredu a nechať ho chladiť cez noc.

Pripravte si náplň. V miske zmiešajte čučoriedky, cukor, citrónovú šťavu, kôru a kukuričný škrob. Cesto vyberte z chladničky cca 15 minút pred vykrajovaním. Najprv vytiahnite prvé cesto a vykrajujte 10×10 cm štvorce. Naplňte stred štvorcov čučoriedkami, okraje potrite vajíčkom zmiešaným s mliekom a preložte do trojuholníka. Okraje pritláčajte vidličkou. Taštičky ukladajte na plech vyložený papierom na pečenie a vložte do mrazničky na 15 minút. Opakujte s druhým cestom.

Rúru predhrejte na 180 stupňov. Plechy vytiahnite z mrazničky, taštičky potrite zvyšným vajíčkom zmiešaným s mliekom, posypte cukrom a nožom spravte v každej taštičke dierku. Pečte 35 – 40 minút. Po vytiahnutí nechajte chvíľu vychladnúť, najlepšie sú ešte teplé.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

tasticky

tasticky

tasticky

tasticky

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre