škoricové sušienky

Škoricové sušienky

Každý rok na konci jesene mám hlavu v smútku, pretože nás čaká vianočný špeciál a ja si už ani neviem predstaviť s akým novým super skvelým receptom by sme vás očarili. Potom vytiahnem z chladničky maslo a vajcia, múku a cukor zo špajze a čuduj sa svete, nové recepty idú samé od seba. Samozrejme používam povinný doping vianočných kolied a piesní. K tomu vôňa rôznych korení, a je to.

Vianočné pečivo je to najlepšie na svete. Lebo nech ste kdekoľvek a nech je akýkoľvek dátum v kalendári, jeho vôňa vás prenesú do chvíľ strávených s rodinou, pocitu pohody, bezpečia a tej nikdy neutíchajúcej detskej radosti z darčekov pre tých najbližších.

Tohtoročný vianočný špeciál začíname receptom na mimoriadne návykové škoricové sušienky, ktorých hlavné zloženie tvoria naozaj len vajcia, maslo, cukor, múka a škorica. Zamilujte si ich spolu s nami.

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

kosik

Na škoricové sušienky budete potrebovať (32 ks):
125 g masla izbovej teploty
180 g hnedého cukru
1 vajce
240 g hladkej múky
¼ čajovej lyžičky sódy bikarbóny
¼ čajovej lyžičky kypriaceho prášku
30 g škoricového cukru

A takto na to:

Maslo vyšľahajte s hnedým cukrom. V prípade potreby ho nahraďte obyčajným kryštálovým cukrom. Pridajte vajce a opäť vyšľahajte. Pridajte múku zmiešanú so sódou bikarbónou, kypriacim práškom a vareškou dobre premiešajte. Ak je to potrebné, rukou domieste. Z cesta tvarujte guľky, obaľte ich v škoricovom cukre, medzi dlaňami roztlačte na malé placky a ukladajte na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečte pri teplote 170 stupňov 12 až 15 minút. Po vytiahnutí z rúry nechajte škoricové sušienky vychladnúť na mriežke.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

škoricové sušienky

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre