ovocné muffiny

Ovocné muffiny

posted in: Leto, Sladký život | 0

Zvýšilo sa mi nejaké to ovocie zo zdobenia torty, a tak som premýšľala, ako ho najlepšie využiť. Nešlo o kilá, pár kúskov jahôd a čučoriedok. Dve hrste, ktoré by som bez problémov zvládla zjesť len tak, počas jednej reklamy. Lenže to už je tá moja deformácia pokúsiť sa vyčarovať z každej suroviny nejaký ten recept. A potom sledovať, ako sa vám pozdáva, koľkí ste ho vyskúšali, ako ste sa s ním popasovali, prípadne, ako ste si ho pozmenili a prispôsobili. U nás v špajzke som okrem toho našla posledných 180 g celozrnnej múky a bolo rozhodnuté. Napečiem sladké muffiny, pretože tie nám v zozname akosi chýbajú.

Možno sa mi týmto receptom podarí potešiť aj všetkých vás, čo ste zo svojho života vypustili bielu múku a biely cukor. Nejde síce o super zdravý recept, bez kalórií a bez lepku, ale dohodnime sa, že patrí k tým zdravším na našom blogu. Takže celozrnná múka a prírodný nerafinovaný trstinový cukor v plnej paráde.

Šťavnaté ovocné muffinky dokážete pripraviť za pár minút. Sú najlepšie čerstvé, ale pokojne vydržia tri dni.

ovocné muffiny

kosik

Na prípravu ovocných muffinov z celozrnnej múky budete potrebovať (12 kusov):
180 g celozrnnej múky
štipku soli
60 g strúhaného kokosu
kôru z jedného citróna
2 lyžičky kypriaceho prášku
3 lyžičky mletej škorice
1 lyžičku vanilkového extraktu
3 vajcia
150 g nerafinovaného trstinového cukru
100 g masla
120 ml vlažnej vody
jahody a čučoriedky
ovsené alebo pšeničné vločky na posypanie

 

 

ovocné muffiny

A takto na to:

  • Rúru predhrejte na 180 stupňov. V miske roztopte maslo a nechajte vychladnúť. Vo veľkej mise spolu zmiešajte múku, soľ, kokos, kypriaci prášok, škoricu a citrónovú kôru. Vo vysokej nádobe ručným mixérom vyšľahajte vajcia s cukrom, pridajte vodu, roztopené maslo a vanilkový extrakt. Tekutú zmes vlejte do misy so sypkými surovinami a drevenou vareškou premiešajte. Na záver pridajte na drobno nakrájané jahody a celé čučoriedky. Opäť drevenou vareškou opatrne premiešajte.
  • Formu na muffiny vysteľte papierovými košíčkami, ak ich nemáte po ruke, použite papier na pečenie, poslúži rovnako dobre. Rovnomerne naplňte 12 košíčkov. Posypte ich zvyšným ovocím a vločkami. Pečte približne 30 minút, po vytiahnutí z rúry nechajte muffiny vychladnúť na mriežke.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

ovocné muffiny

ovocné muffiny

ovocné muffiny

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre