Kávové zrná

Pečené kávové zrná

Kávové zrná sú v mnohých domácnostiach tradičným vianočným nepečeným dezertom. V podstate je ich základom BB puding, káva a maslo. Zrná sú následne celé obaľované v čokoláde alebo doplnené o marcipán. V každom prípade, existuje množstvo možností ako si ich dochutiť.

My sme pre vás pripravili pečenú verziu doplnenú o kávový likér a horké kakao. Výroba pečených kávových zŕn je veľmi jednoduchá, v článku nájdete aj podrobné video s návodom. Milovníci kávy a kvalitného kakaa si rozhodne prídu na svoje.

 

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

kosik

Na pečené kávové zrná budete potrebovať (40 ks):
125 g masla izbovej teploty
160 g práškového cukru
1 vajce
4 cl kávového likéru
25 g mletej zrnkovej kávy
35 g kakaa holandského typu (môžete zameniť za sladené kakao)
250 g hladkej múky
½ čajovej lyžičky kypriaceho prášku
150 g bielej čokolády a zdobenie

A takto na to:

Maslo izbovej teploty s práškovým cukrom rozmixujte, pridajte vajce, likér a opäť mixujte. Do hladkej zmesi pridajte múku zmiešanú s kakaom, zrnkovou kávou, kypriacim práškom a premiešajte vareškou. V prípade, že chcete kávové zrná sladšie, použite miesto horkého sladené kakao, alebo ich kombináciu. Z cesta najprv vytvarujte guľku, potom ovál s dĺžkou 3 až 4 cm (pozri video). Vytvarované zrná v strede predeľte špáradlom a pečte pri teplote 180 stupňov približne 10 až 15 minút. Po vytiahnutí nechajte vychladnúť.

Vo vodnom kúpeli roztopte čokoládu. Prelejte ju do hlbšieho hrnčeka, pečené kávové zrná v nej namáčajte a dozdobte. My sme použili lyofilizované jahody a karamelizované, na drobno nasekané lieskové oriešky. Čokoládu nechajte stuhnúť.

Neozdobené zrná môžete skladovať vo vzduchotesnej nádobe na chladnejšom mieste až jeden mesiac.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kávové zrná

Mižu

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre