Nedeľné pečené kura

posted in: Hlavné jedlá | 0

Pamätám, že ako malé decko som sa vždy tešil keď sme mali na obed pečené kura. Moji rodičia ho pripravovali v remoske a bolo nesmierne chutné a šťavnaté. K nemu trochu zemiakov a zeleniny a komfortné nedeľné jedlo bolo rýchlo na svete – takpovediac bez roboty. A my sa dnes s vami podelíme o tento naozaj jednoduchý recept, ktorý zvládne úplne každý.

Pri výbere kuraťa však dbajte na kvalitu. Vyhnite sa lacným akciovým kuratám zo supermarketov, tie nikdy nebudú chutiť dobre. Ak môžete siahnite po domácom kuriatku, prípadne si vyberte bio kurča, či kurča odchované kukuricou. Uvidíte, že rozdiel v chuti je priepastný a pri kurčati sa neoplatí šetriť. Ale naopak – ak šetriť chcete a aj vy túžite po novej remoske vybavili sme pre vás 15% zľavu, ktorú si môžete pri zadaní kódu coolinari15 uplatniť až do 15. augusta 2018 v tomto obchode.

Tento post je sponzorovaný spoločnosťou Remoska.

kosik

Na nedeľné pečené kura budete potrebovať:
kvalitné celé kura
500 g malých zemiakov
3 mrkvy
5 strúčikov cesnaku
100 g masla
mletú červenú papriku
bobkový list
pár vetvičiek tymiánu a rozmarínu
lístky šalvie
lyžičku rasce
čerstvo mleté čierne korenie a soľ
polovicu citróna

A takto na to:

Kura umyte a osušte. Uložte do remosky alebo pekáča. Pridajte malé umyté zemiaky, nakrájanú mrkvu, cesnak, všetko okoreňte a osoľte. Ku kuraťu pridajte lístky byliniek, kusy masla a bobkový list. Trochu masla môžete vložiť aj do priestoru pod kožou. Dovnútra kuriatka vložte šalviu a polovicu citróna. Kura poprášte mletou červenou paprikou a rascou. Môžete použiť aj údenú papriku, kura tak získa zaujímavejšiu chuť. Pečte v remoske asi 80 minút. Ak použijete rúru tak kura pečte pri teplote 180 stupňov. Kura priebežne kontrolujte, môžete ho podliať aj trochou vody alebo bieleho vína.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre