septembrovy perfektny toast, hruska, syr, orechy a med

Toast s hruškou a syrom

A máme definitívne po lete. Vlastne ono u nás ani žiadne nebolo. Tak, či tak, je tu jeseň, budíme sa do hmly a sychravých rán. Prichádza obdobie, kedy mám chuť viac ako inokedy na poriadne teplé raňajky. Horúca káva a vajíčka na milión spôsobov, lievance, alebo napríklad dobrý toast so syrom, to je to, čo ma zaručene naštartuje.

Mám pre vás naozaj skvelý recept na rýchly toast, ako stvorený na lenivé jesenné víkendové rána. Kombinácia hrušiek, syra, orechov a medu sa vám môže zdať spočiatku zvláštna, ale už pri prvom súste zistíte, že je vskutku ideálna. Fakt. Zožeňte si teda poriadny chlieb, šťavnatú hrušku a syr s bielou alebo modrou plesňou a pripravte si septembrový perfektný toast. Vlastne je to sendvič, ale na názve aj tak nezáleží.

perfektny septembrovy toast s hruskou a syrom, recept

kosik2

Na septembrový perfektný toast s hruškou a syrom budete potrebovať:
2 krajce chleba
1 hrušku
šalát podľa chuti (rukola, poľný šalát, a podobne)
kus syra s bielou alebo modrou plesňou
hrsť vlašských orechov
1 lyžicu medu
maslo
soľ a čerstvo mleté čierne korenie

 

 

perfektny septembrovy toast s hruskou a syrom, recept

 

A takto na to:

  • Tak toto je fakt „brnkačka“. Nie, vážne, toto zvládne aj váš kamarát, ktorý maximálne uvarí myjavské párky. Pripravte si dva krajce chleba a jeden z nich poriadne potrite maslom. Maslo sa teplom roztopí, toast prevonia a geniálne dochutí. Naukladajte naň šaláť, osoľte a okoreňte. Pokračujte plátkami hrušky a syra. Ak sa rozhodnete použiť syr s bielou plesňou chuť toastu bude jemnejšia, v prípade syra s plesňou modrou bude toast chuťovo výraznejší. Je to na vás.
  • Vlašské orechy vsypte do mažiara a trochu ich rozdrvte. Orechy rýchlo opečte na rozpálenej panvici a štedro nimi posypte chlieb. Všetko z výšky pokvapkajte dobrým medom, znovu jemne osoľte a okoreňte a toast uzavrite druhým krajcom chleba.
  • Na panvici si rozohrejte trochu masla a toast jemne opečte. Nebojte sa naň poriadne zatlačiť. Opečte ho aj z druhej strany, syr sa začne roztápať a oba krajce chleba sa pevne spoja. Keď je hotovo rozrežte toast na dve polovice a vychutnajte si naozaj perfektné jesenné raňajky.

 

perfektny septembrovy toast s hruskou a syrom

perfektny septembrovy toast s hruskou a syrom

1-sendvic s hruskou a syrom mensie

perfektny septembrovy toast s hruskou a syrom

 

Kamil

 

Vaše komentáre