Veselé crinkles

Veselé crinkles (bezlepkové, bezlaktózové)

Tentoraz to naše predvianočné pečenie trocha odľahčíme. A to doslova. Pripravili sme pre vás bezlepkový a bezlaktózový recept na ľahučké, krehučké crinkles plné mandlí, bez múky a masla. Farebná posýpka uprostred im dodáva rozkošný vzhľad i chuť. Veď preto sme ich nazvali veselé crinkles.

Na obaľovanie sme sa rozhodli vyskúšať púdrový cukor od Korunného cukru. Je omnoho jemnejší ako klasický práškový cukor s drobnými zrniečkami. Takže aj po upečení krásne držal na koláčikoch a opadával z nich len minimálne. Naše veselé crinkles sa rozhodne stanú favoritom celej rodiny, no predovšetkým tých najmenších.

*Tento recept je vhodné pripraviť aj kedykoľvek cez rok, keď sa vám zvýšia bielka, nielen počas Vianoc.
Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

Tento recept vznikol v spolupráci so značkou Korunný cukor

kosik

Na veselé crinkles budete potrebovať (50 až 60 ks):
70 g vaječných bielok (asi 2 ks)
štipku soli
šťava z ½ citróna
175 g kryštálového cukru
240 g mandľovej múky
½ čajovej lyžičky vanilkového extraktu
50 g farebnej cukrovej posýpky
75 g púdrového cukru (Korunný cukor)

A takto na to:

V čistej mise vyšľahajte bielka s kryštálovým cukrom a so štipkou soli do hustej peny. Tesne pred koncom šľahania prilejte do bielok citrónovú šťavu a ešte chvíľu šľahajte. Pridajte mandľovú múku, vanilkový extrakt, farebnú cukrovú posýpku a všetko spolu dobre premiešajte.

Pracovnú dosku riadne poprášte púdrovým cukrom (Korunný cukor). Z cesta tvarujte guľôčky s priemerom asi 2,5 cm a následne ich obaľte v púdrovom cukre. Guľky ukladajte na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečte pri teplote 160 stupňov  približne 15 minút. Veselé crinkles sú hotové, keď v popraskaných miestach začnú troška hnednúť. Po vytiahnutí z rúry nechajte crinkles ešte 5 minút na plechu a potom ich nechajte vychladnúť na mriežke. Crinkles skladujte vo vzduchotesnej nádobe na chladnejšom mieste 7 dní.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Mižu

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre