mini pizze

Mini pizze (piccolini)

Každý recept, ktorý tvoríme, skrýva nejaký príbeh. Niektoré vzniknú úplne náhodou, iné tvoríme zdĺhavo a zložito, poniektoré sa vydaria na prvú šupu. Tento recept na mini pizze pôvodne vznikol ako recept na pečivo plnené syrom. Žiaľ nedarilo sa, syr neustále vytekal a v syrovej buchte by mal byť syr, že áno. Tak sme sa pri treťom pokuse rozhodli ustúpiť od pôvodného plánu (ešte sa k nemu vrátime). Miesto toho sme pripravili mini pizze, ktoré musíte ochutnať. Je to jedna báseň. Keď ich raz vyskúšate, budete ich musieť pripravovať pravidelne. Sú tak návykové.

S cestom sa veľmi dobre pracuje, jeho postupným rozťahovaním dosiahnete tenkú vrstvu uprostred a jemne vyvýšený okraj po celom obvode.

Mini pizze môžete naplniť čímkoľvek čo nájdete v chladničke. My sme ich pripravovali so syrovým aj paradajkovým základom, cesnakom, sušeným oreganom, šunkou, zelenými a čiernymi olivami, paprikou, cibuľkou, chilli a rôznymi druhmi tvrdého a plesnivého syra. Pár kvapiek olivového oleja pred pečením im dodá tú správnu chuť. Cesto na okrajoch je na povrchu trochu chrumkavé, ale vo vnútri veľmi vláčne a vnútro mini pizze je zas vďaka náplni veľmi šťavnaté.

Niekoľko kusov sme po obvode obalili sezamovými semiačkami. Ak tak chcete urobiť aj vy, musíte okraje mini pizze potrieť lepkavým náterom, aby semiačka držali aj po upečení. Zohrejte a zmiešajte dve polievkové lyžice vody s malou lyžičkou medu, trochou soli a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

 

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

 

kosik

Na mini pizze budete potrebovať (20 ks):
160 ml teplej vody
8 g sušeného droždia
1 čajovú lyžičku kryštálového cukru
380 g hladkej múky
8 g soli
100 g plnotučného jogurtu izbovej teploty
olivový olej

A takto na to:

Pripravte kvások. 100 ml vody zmiešajte s cukrom, sušeným droždím a nechajte ho napučať. Múku zmiešajte so soľou, pridajte napučaný kvások, zvyšok vody, jogurt a zmes vymieste pomocou kuchynského robota. V prípade potreby dosypte trochu múky. Vymiesené cesto preložte do misy vytretej olivovým olejom, prikryte potravinovou fóliou a nechajte kysnúť 1 až 1 a 1/2 hodiny.

Vykysnuté cesto preložte na jemne pomúčenú pracovnú dosku a rozdeľte ho na 20 rovnakých častí. Z jednotlivých častí vytvarujte guľky a prikryte ich utierkou, aby nevyschli.

Z guliek tvarujte mini pizze s priemerom cca 10 cm a ukladajte ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Mini pizze ľubovoľne naplňte, pokvapkajte olivovým olejom a pečte pri teplote 200 stupňov približne 15 minút. 

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

mini pizze

Kamil a Mižu

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre