teriyaki

Kuracie soté teriyaki

posted in: Hlavné jedlá, Jar | 0

Po dlhej zime sa celkom hodia ľahšie recepty, ktoré môžete bez problémov označiť prívlastkom fit. Spolu s ďalšími slovenskými a českými foodblogermi sme sa rozhodli, že vám zopár z nich prinesieme. Faktom je, že v našej domácnosti sa varí a pečie kdečo a mnohé z jedál by tento prívlastok určite dostať nemohli. Ale toto je celkom iný prípad. Jednoduché a ľahké, kuracie soté teriyaki so sezamom, doplnené o skvelú ryžu basmati.

teriyaki

kosik

Na kuracie soté teriyaki budete potrebovať (pre 2 osoby):
2 ks kuracích pŕs
2 chilli papričky
hrček ryže Basmati
2 jarné cibuľky
2 lyžice teriyaki omáčky
šťavu z 1 citróna
lyžicu sézamových semiačok
soľ, čerstvo mleté čierne korenie
olivový olej extra virgin

 

 

teriyaki

A takto na to:

  • Kuracie prsia narežte na tenšie pásiky alebo menšie kocky. Mäso dajte do hlbšej misy a zalejte ho minimálne lyžicou teriyaki omáčky a trochou olivového oleja. Pridajte aj čerstvo namleté čierne korenie. Misu uzavrite potravinovou fóliou a dajte do chladničky aspoň na dve hodiny marinovať.
  • Na rozpálenej panvici orestujte nadrobno nakrájané chilli. My sme použili scotch bonnet, vy zvoľte chilli podľa toho, na akú silu si trúfate. Prihoďte mäso, osoľte a opečte ho z každej strany. Ak je napoly hotové zalejte ho ešte zvyškom teriyaki. Tesne pred koncom prihoďte k mäsu sezam, ten sa na glazúru parádne nalepí. Na mäso tiež vytlačte citrónovú šťavu. Toto je úplne dokonalá vec, pretože citrón vytvorí pôvabný kontrast k sladkej teriyaki glazúre.
  • Basmati si pripravíte veľmi jednoducho. V prvom rade ju premyte a zbavte sa všetkého škrobu tak, aby z nej tiekla len čistá voda. Premytú ryžu dajte do hrnca, zalejte vodou a nechajte ju ponorenú asi 15 minút. V ďalšom hrnci si dajte variť 1 a pol hrnčeka čistej vody. Ryžu sceďte, pridajte do vody, znovu priveďte k varu, hrniec uzavrite a na miernom ohni ju varte 5 minút. Po piatich minútach vypnite a nechajte ju v uzavretom hrnci 15 minút. V teple sa sama dovarí, vy si už len na záver skontrolujte, či je mäkká. Ja som tentokrát dostal chuť na lepkavejšiu verziu, takže som použil o dosť viac vody, ryža bola lepivá a parádna. Do ryže zamiešajte jarnú cibuľku, ak chcete aj olivový olej.
  • Na tanier naložte riadnu porciu ryže a na ňu naukladajte kuracie soté. Ľahké a chutné.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

teriyaki

teriyaki

teriyaki

 

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre