syrové slimáky recept

Syrové slimáky

posted in: Niečo malé | 0

Produkty na prípravu tohto receptu nám poskytla firma MILKANA.

 

Do rúk sa nám dostali syry novej značky na našom trhu – Milkana. Sú z mlieka z alpských oblastí a majú dlhoročnú tradíciu, vyrábajú sa totiž od roku 1952. My sme skutoční milovníci syra, máme radi všetky druhy a u nás v chladničke nikdy nesmú chýbať. Syrom sme sa teda okamžite potešili a pustili sa do ochutnávania. Sú naozaj výborné a určite budú súčasťou nášho jedálnička.

Ich výrobca nás tiež poprosil, či by sme sa nezapojili aj do ich syrovej výzvy. Ihneď sme začali vymýšľali aký recept by sme z nich dokázali vytvoriť. Nakoniec sme siahli po starej rodinnej klasike. Malé syrové slimáky z lístkového cesta sú v našej rodine veľmi obľúbené, ako snack k telke, či rýchle pohotovostné jedlo na dlhšie cesty. Ich príprava vám zaberie veľmi málo času a námahy. Je to tak jednoduchá vec, že sme dokonca rozmýšľali, či sa vôbec niečo podobné hodí na náš blog. Lenže, ak je niečo raz dobré, je to dobré a zaslúži si to priestor. Pri ich príprave využite fantáziu. Použite sušené paradajky, bazalku, trený cesnak, odvážnejší aj chilli.

syrové slimáky recept

 

kosik

Na syrové slimáky budete potrebovať (asi 20 kusov):
lístkové cesto
6 kusov plátkového syru
6 plátkov kvalitnejšej dusenej šunky
2 hrste baby špenátu
1 rozšľahané vajce s trochou mlieka
olivový olej extra virgin
hrubozrnnú soľ, čerstvo mleté čierne korenie

 

 

syrové slimáky recept

A takto na to:

  • Na plát lístkového cesta naukladajte šunku, syr a baby špenát v rovnomernej vrstve. Osoľte, okoreňte a pokvapkajte kvalitným olivovým olejom.
  • Cesto pevne zatočte. Narežte z neho asi centimeter hrubé kolieska. Ukladajte ich na papier na pečenie v dostatočne veľkej vzdialenosti, pečením naberú na objeme. Okraje potrite rozšľahaným vajíčkom. Pečte asi 20 minút v rúre vyhriatej na 180 stupňov.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

 

syrové slimáky recept

syrové slimáky recept

syrové slimáky recept

syrové slimáky recept

syrové slimáky recept

Kamil

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre