cucoriedkovy_kolac

Čučoriedkový koláč s posýpkou

posted in: Leto, Sladký život | 0

Radi pečiete, ale nechcete stráviť pri peci celé dopoludnie? Mám pre vás jednoduchý koláč, ktorý chuťou poteší aj toho najväčšieho labužníka. Leto býva u nás hektické. Víkendy sú jediným časom oddychu a možnosti vychutnať si teplé, slnečné počasie. Radi ich trávime na záhrade grilovačkou, piknikom, či mestskou turistikou. Vtedy sa mi nechce zabiť pol dňa postávaním v kuchyni, mixovaním krémov a komplikovaným pečením. Preto vždy siahnem po tomto jednoduchom zázraku.

Šťavnatý, krehký čučoriedkový koláč s posýpkou si jednoducho zamilujete. Upozorňujem, že spôsobuje prudkú závislosť.

cucoriedkovy_kolac3

kosik

Na čučoriedkový koláč s posýpkou budete potrebovať:
240 g hladkej múky
140 g krupicového cukru
½ lyžičky kypriaceho prášku
90 g studeného masla
1 vajce
1 chemicky neošetrený citrón
175 g čerstvých čučoriedok
2 lyžičky kukuričného škrobu

 

 

cucoriedkovy_kolac3

A takto na to:

  • Rúru predhrejte na 190 stupňov. Pripravte si plech s rozmerom 26×19 cm. Do mixéra nasypte múku, 100 g cukru, kypriaci prášok, studené maslo, vajce, šťavu a kôru z ½ citróna. Dobre premixujte, polovicu cesta preložte na plech potretý maslom a rukou rovnomerne zarovnajte.
  • V miske zmiešajte čučoriedky, kukuričný škrob, 40 g cukru, šťavu a kôru z druhej polovice citróna. Čučoriedky nasypte rovnomerne na plech a zasypte rozmrvenou druhou polovicou cesta. Ak je cesto príliš lepkavé, rozpracujte ho s trochou múky. Pečte 35 – 45 minút. Po vytiahnutí z rúry nechajte koláč v plechu vychladnúť.


Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

 

cucoriedkovy_kolac3

cucoriedkovy_kolac

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám však naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre