tekvicova_polievka

Tekvicová polievka s pomarančom

V toto ročné obdobie sa to všade len tak hemží polievkami. Veď prečo aj nie. Príchod zimy nás pomerne dosť vyčerpáva a na zahriatie neexistuje nič lepšie, ako tanier horúcej a výdatnej polievky. Dobre, ešte červené víno, ale z jedla je to bezkonkurenčne polievka.

Recept sme ani nemali v úmysle dávať na blog. Ale naše príbehy na instagrame vás zaujali natoľko, že ste nás ukecali. A ak sa vám bude kombinácia surovín zdať šialená, myslite na to, že som mala svoju kreatívno – variacu chvíľku a hádzala som do hrnca všetko čo mi prišlo pod ruky. Nemohla som urobiť lepšie. Tá polievka bola, vo všetkej mojej skromnosti, dokonalá. Ak nie ste zvyknutí na sladké polievky, dosoľte ju o trochu viac, nič tým nepokazíte. A ak nemáte všetky suroviny, nahraďte ich niečím iným. Buďte kreatívni.

tekvicova_polievka

kosik

Na prípravu tekvicovej polievky s pomarančom budete potrebovať (4 – 6 porcií):
2 mrkvy
2 šalotky
½ sladkej tekvice
1 olúpaný pomaranč
1 paradajku
1 celú škoricu
5 klinčekov
zväzok tymiánu
soľ
čierne korenie
3 ks celého nového korenia
olivový a tekvicový olej
smotanu

A takto na to:

Šalotku nakrájajte na drobno a opražte na olivovom oleji. Pridajte mrkvu, tekvicu, pomaranč nakrájaný na kocky, 1 lyžicu tekvicového oleja, soľ, čierne korenie a zväzok tymiánu. Hrniec prikryte, nechajte dusiť a občas premiešajte. Keď je všetko mäkké, zalejte vodou, pridajte nakrájanú paradajku, škoricu, klinčeky a chvíľu na miernom ohni povarte. Škoricu a klinčeky vyberte, ručným mixérom rozmixujte na kašu, zrieďte smotanou, v prípade potreby dolejte trocha vody, dochuťte soľou a nechajte prevrieť.

My sme polievku na záver v miskách ešte dopnili o pár vločiek chilli (tí čo nás poznáte už viete, že máme radi ostré jedlo) a mrkvové chipsy s trochou olivového oleja.

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

tekvicova_polievka

tekvicova_polievka

tekvicova_polievka

Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre