steak sendvic

Steak sendvič

Steak sendvič je jeden z najlepších sendvičov, aké poznáme. Pripravujeme si ho pomerne často, pretože jedlá z grilu jednoducho milujeme a navyše sa z jedného steaku bez problémov najeme obaja. Toto nie je klasický recept, na aký ste na našom blogu zvyknutý, skôr je to tip, ako si vychutnať dobrý steak trochu inak. Určite viete, že steaky sa zvyknú podávať s rôznymi omáčkami, medzi klasiky patria napr. omáčka zo zeleného pepra, či omáčka z modrého syru. A práve druhou menovanou je inšpirovaný tento sendvič. Je však s ním ďaleko menej práce, ale výsledok rozhodne stojí za to. Chuť slaného plesnivého roquefortu sa krásne snúbi s bohatou chuťou dobre vyzretého hovädzieho.

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

 

coolinári v kuchyni

Tento recept vznikol v spolupráci so značkou Coca-Cola

 

kosik

Na steak sendvič budete potrebovať:
steak podľa vašej preferencie, my sme zvolili rib-eye
dva krajce chleba
roquefort
šalátové listy
červenú cibuľu
majonézu, horčicu, worcester
soľ a čerstvo mleté čierne korenie
olivový olej EV

A takto na to:

Akýkoľvek druh steaku ugrilujte podľa vašej preferencie. My sme si zvolili úpravu medium rare. Steak nechajte pár minút oddýchnuť. Plátky chleba pokvapkajte olivovým olejom a rovnako opečte z oboch strán. Dve lyžice majonézy zmiešajte s lyžičkou worčesteovej omáčky a dvoma lyžičkamil horčice, osoľte a okoreňte a dobre zmiešajte. Takúto omáčku naneste v tenkej vrstve na krajec chleba, uložte šalát, kolieska červenej cibule, znovu omáčku, tenké plátky grilovaného steaku, omáčku a poriadnu dávku nadrobeného roquefortu a uzavrite druhým krajcom chleba. Prerežte na dve polovice a vychutnajte si ten najlepší sendvič, aký si viete predstaviť.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačiť,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

steak sendvic

Kamil a Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je, samozrejme, na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

 

 

Enter amount (EUR)