Francúzsky toast (french toast)

Chlieb vo vajci pozná každý. Krajce staršieho chleba obalené vo vajíčku a opečené dozlatova, možno posypané nastrúhaným syrom a k tomu dobrý bylinkový čaj, to je u nás veľmi častá rýchla večera, hlavne teraz v zime. Ale ide to aj na sladko. Dobrý a poctivý kvalitný džem, trochu ovocia, trochu cukru, dobré vajíčka a na stole vám pristane dokonalá sladká dobrota, tak veľmi jednoduchá, pritom tak chutná. Víkendové raňajky na jednotku.

Tento recept sme pripravili v spolupráci so značkou RELAX a ich radou ovocných džemov.

kosik

Na francúzskeho toastu budete potrebovať (1 porcia):
4 plátky sladkého sendvičového chleba (môže byť aj starší)
2 vajcia
1 dcl plnotučného mlieka
1 lyžicu vanilkového cukru
2 lyžice broskyňového džemu RELAX
polovicu manga
štipku soli
práškový cukor
trochu oleja alebo masla

A takto na to:

 

2 krajce toastového chleba výdatne potrieme broskyňovým džemom. Na džem naukladáme plátky manga a toast spojíme  zvyšnými krajcami chleba. Džem dodá toastu sladkosť a skvelú chuť, ale v tomto prípade plní aj ďalšiu úlohu: krajce chelaba sa nám pekne spoja a keď ich budeme vysmážať budú držať pokope.

V miske si rozšľaháme vajcia s mliekom, vanilkovým cukorm a štipkou soli. Toasty vo vajíčku kompletne obalíme. Toasty opečieme na masle alebo oleji z oboch strán do chrumkava. Pri otáčaní dávajte pozor, aby sa krajce od seba neoddelili.

Opečené francúzske toasty uložíme na seba na tanier, navrch dáme kúsky nakrájaného manga a výdatnú porciu džemu. Na záver toasty poprášime cukrom. Dokonalé sladké raňajky. Mango môžete nahradiť aj kúskami broskýň alebo marhúľ. A veľmi dobre v tomto recepte fungujú aj plátky jablka. Ale fantázii sa medze nekladú.

 

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre