Quinoa muffiny

Tento raz sme pripravili veľmi dobrý recept zo samých zdravých surovín. Hlavnou prísadou je tekvica a quinoa, ktorá má veľmi špecifickú chuť. O jej prednostiach sme už písali v predchádzajúcom recepte. Výbornú kombináciu dotvára oriešková chuť špaldovej múky. My sme použili polohrubú, ale pokojne použite svoju obľúbenú tmavú múku. Muffiny si môžete rôzne dochutiť, pokojne použite rôzne druhy korenia. Náš variant je vhodný aj pre tých najmenších, ak vynecháte vločky soli.

Tento recept vznikol v spolupráci so značkou SOS a ich Quinou – www.ricesos.com

kosik

Na prípravu tekvicových muffinov s quinou budete potrebovať (12 ks):
75 g SOS Quinoy
1 malú mrkvu
75 g SOS quinoy
220 g zeleninového vývaru
2 veľké vajcia
75 g rozpusteného masla
145 g špaldovej polohrubej múky (môžete zameniť za akúkoľvek inú tmavú múku)
¾ lyžičky soli
¾ lyžičky jedlej sódy
tekvicové semená a vločky soli na posypanie

A takto na to:

Tekvicu a mrkvu nastrúhajte na drobno. Quinou zalejte osoleným zeleninovým vývarom a varte 10 minút.  Po uvarení ju nechajte ešte 5 minút postáť a potom preceďte a zlejte prebytočnú tekutinu. Jednu lyžicu quinoy odoberte a odložte bokom. Maslo roztopte na miernom ohni a nechajte vychladnúť pri izbovej teplote.

Rozdeľte žĺtky od bielkov. Bielka vyšľahajte a dajte bokom. Žĺtky mixujte ručným mixérom, postupne prilievajte roztopené maslo. Pridajte nastrúhanú tekvicu, mrkvu, quinoou a múku zmiešanú so soľou a sódou. Všetko spolu premixujte. Na záver pridajte vyšľahané bielka a dobre premiešajte. Do formy na muffiny vložte papierové košíčky a do trištvrtiny ich naplňte cestom. Najrýchlejší spôsob je cestom naplniť zdobiaci sáčok a postupne ho vytláčať.

Na záver posypte muffiny tekvicovými semenami,  zvyšnou quinoou a vločkami soli. Pečte pri teplote 180 stupňov približne 25 minút. Pred vybratím z rúry použite test špajľou.

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kamil

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre