tri letné drinky

Tri letné drinky

posted in: Drinky, Leto, Niečo malé | 0

Posledné dni boli naozaj horúce. Nesťažujeme sa, už dávno viete, že nám také počasie vyhovuje. Je to úplná pohoda, dôjsť domov z práce, pripraviť si ľahký šalát a potom si sadnúť na verandu s osviežujúcim frappé alebo niečim iným. Leto ako sa patrí. Každý dobre vie, že v horúcich dňoch je dôležité dodržiavať pitný režim. My však dávno neholdujeme „malinovkám“, kolám a podobne. Prednosť dávame ovocným šťavám, či obyčajnej vode. Tú si dochucujeme len ovocím alebo bylinkami a je to stokrát lepšie ako tie nápoje plné umelín a cukru. Predstavíme vám nápoje, ktoré sú u nás nesmierne populárne a ich príprava vám zaberie doslova niekoľko sekúnd. Dnes to teda nebude žiadne veľké varenie, ale veríme, že si tieto tri letné drinky zamilujete.

 

Voda s uhorkami, citrónom a ľadom

Možno to poznáte. Na kolieska nakrájaná uhorka, nakrájaný citrón, mäta, kopec ľadu a voda. Jednoduché, ale osviežujúce. Tento drink milujeme. Uhorka dodáva vode veľmi sviežu chuť a počas horúcich dní vás nakopne novou energiou. Naozaj.

 

tri letné drinky

tri letné drinky

 

 

Melón a limetka

Nájde sa na svete niekto, kto nemá rád vodný melón? Obľúbená letná zelenina, ktorú si mnohí zamieňajú za ovocie. Hlavne deti sa za melónom idú zblázniť. Tým radšej nehovorte, že tak ľúbia v podstate zeleninu, nech to ostane len medzi nami. Melón je veľmi prospešný pre naše zdravie, pomáha regulácii krvného tlaku, pri ochoreniach srdca a dokonca blahodárne pôsobí na mužov. ;) Ale to sme už trochu odbočili. Dôležité je, že obsahuje až 95% vody, takže jeho konzumáciou dodržiavate pitný režim. A ako si z neho pripraviť parádny drink? Rozmixujte asi polovicu melóna (ideálne je keď predtým z neho povyberáte všetky semienka), pridajte šťavu z dvoch limetiek, prihoďte mätu a jeden z najlepších nápojov máte hotový. Keď si doň prilejete aj trochu vodky, je to už celkom slušný drink na vašu záhradnú párty. Btw., rozmixovaný melón si môžete nechať zmraziť a hneď máte letnú červenú dreň. Decká vás budú zbožňovať.

 

letné drinky

tri letné drinky

tri letné drinky

 

 

Voda s jahodami a materinou dúškou

Sezóna jahôd je síce na konci, ale dostupné budú v dobrej kvalite ešte celé leto. Keď ich nakrájate na plátky a pridáte k nim kvety materinej dúšky a ľad získate nápoj, ktorý nielen dobre chutí, ale je aj nesmierne sexi. Jahody vodu veľmi jemne ochutia, drink je svieži a do horúcich dní ideálny. Tak.

 

tri letné drinky

tri letné drinky

 

Ako sme na začiatku naznačili, dnes to nebolo žiadne veľlké varenie, ani recepty. Len zmienka o tom, ktoré drinky nám v horúcich dňoch tak veľmi chutia. Tak prečo sa o ne nepodeliť? Majte pekné a horúce leto.

 

Mižu a Kamil

 

Vaše komentáre