fazuľová na kyslo

Fazuľová polievka na kyslo

posted in: Nezařazené | 0

Táto rýchla fazuľová polievka na kyslo vás zachráni vždy, keď budete mať chuť pripraviť si hustú a výdatnú polievku, ale času nebudete mať práve na zvyš. Pri jej príprave totiž používame bielu fazuľu z konzervy. Jej použitím ušetríte čas potrebný na namáčanie fazule, resp. čas jej následného varenia. Fazuľa v konzerve už totiž prešla fázou varenia, resp. pečenia. Na takej fazuli z plechovky nie je absolútne nič zlé a je dobré mať po ruke v špajzi pár konzerv. U nás nikdy nesmie chýbať klasická biela fazuľa v slanom náleve, ďalej veľká červená fazuľa v chilli a, samozrejme, pečená fazuľa v paradajkovej omáčke. Z Grécka si tiež pravidelne prinášame aj veľkú pečenú bielu fazuľu, ktorú Gréci nazývajú Gigantes.

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

 

coolinári v kuchyni

 

kosik

Fazuľová polievka na kyslo – budete potrebovať (4 porcie):
1 menšiu cibuľu
konzervu bielej fazule v slanom náleve (cca 400 g)
1 zemiak
250 ml smotany
lyžicu hladkej múky
lyžicu masti
strúčik cesnaku
bobkový list
nové korenie
ocot alebo citrónovú šťavu
čerstvo mleté čierne korenie
soľ

A takto na to:

Na masti si speňte na drobno nakrájanú cibuľu, pridajte nakrájaný zemiak, lyžičku mletej rasce, strúčik cesnaku, dobre premiešajte a zalejte litrom vody, osoľte a pridajte nové korenie a bobkový list. Varte dokým nebude zemiak mäkký.

Pridajte bielu fazuľu, avšak bez aquafaby (tj. vody, v ktorej bola fazuľa v konzerve namočená). Aquafabu však nevylievajte, krásne sa dá ďalej využiť, napr. pri príprave vegánskej majonézy.

Z múky a smotany si vytvorte zátrepku. Vlejte do polievky, dobre premiešajte a povarte. Na záver polievku podľa chuti dochuťte octom, resp. citrónovou šťavou, voľba je na vás. Finálne dochuťte.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačiť,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

Kamil a Mižu

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je, samozrejme, na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

 

 

Enter amount (EUR)