spenatova polievka

Špenátová polievka s kokosovým mliekom a indickým kari

posted in: Polievky | 0

Táto špenátová polievka patrí k veľmi jednoduchým a rýchlym receptom. Ten sme totiž pripravovali do časopisu Dobré jedlo pre špeciál „večere do 30 minút“. Ale túto polievku budete mať za 30 minút dávno zjedenú a riady umyté. Skutočne, rýchlosťou prípravy sa dá prirovnať k instatným polievkam, nie však chuťou a kvalitou, samozrejme. Budete potrebovať len tri základne ingrediencie: mladé špenátové listy, konzervu kokosového mlieka a zeleninový vývar. Všetko ostatné – cibuľu, soľ, olej a korenia doma určite máte. A navyše sme si uvedomili, že polievka je absolútne vegánska a to sa nám veľmi často nestáva.

Inšpiráciou k tejto polievke boli chute indie, pri príprave sme však použili základné korenie, ktoré indiu pripomína a máte ho určite doma – indické kari. To je zmesou kurkumy, chilli, koriandru, čierneho korenia, rímskej rasce a ďalších druhov, takže si ho pokojne môžete skúsiť namiešať aj doma sami, veď prečo si nezaexperimentovať s podielom jednotlivých zložiek? Ďalšou prísadou, ktorá pripomína tento ázijský subkontinent je kokosové mlieko, ktoré je častou súčasťou indického curry. Teda spôsobu prípravy jedál s ich typickými omáčkami. Ktoré milujeme. Ak ste rovnako fanúšikmi indickej kuchyne skúste našu Tikka Massala. Ale poďme už na dnešný recept – Špenátová polievka s kokosovým mliekom a kari korením.

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.
A ak varíte alebo pečiete podľa nášho blogu môžete nás
označiť ako @coolinari a #coolinari nech vidíme
ako vám to ide.

spenatova polievka

kosik

Na špenátovú polievku budete potrebovať (2 väčšie porcie):
500 g mladých špenátových listov
1 šalotka
lyžička indického karí
500 ml zeleninového vývaru
400 ml kvalitného kokosového mlieka
olivový olej extra virgin
soľ a čerstvo mleté čierne korenie
domáce krutóny zo staršieho chleba
spenatova polievka

A takto na to:

Na olivovom oleji jemne orestujte na drobno narezanú šalotku. Pridajte špenátové listy, rýchlo ich sparte, osoľte a okoreňte a pridajte aj lyžičku karí. Zalejte zeleninovým vývarom a asi 5 minút varte. Na záver vlejte do polievky kokosové mlieko, dobre zamiešajte, prípadne ešte dochuťte soľou a korením a chvíľu povarte. Polievku nemixujte. Podávajte s domácimi krutónmi.

 

Tu si stiahnete recept v PDF.
Ten si môžete pohodlne vytlačit,
vziať so sebou do kuchyne, zamazať a zamastiť.

recept

spenatova polievka

Kamil

 

Ak chcete, môžete nás podporiť

Ak sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť. Food blog nie je lacnou záležitosťou, aj keď je naším koníčkom a venujeme sa mu radi. Výška sumy je samozrejme na vás.
Sľubujeme, že všetky vaše peniaze prejeme a prepijeme. :)

Enter amount (EUR)

Vaše komentáre