lievance

Najlepšie lievance alebo sladký deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí každý rok tým najvzácnejším osobám v živote každého z nás – našim maminám. Na deň matiek by sme preto nemali zabúdať a kvety alebo rôzne bonboniéry doplniť napríklad o maličkosť, ktorá možno poteší viac ako akýkoľvek darček – raňajky do postele.

A toto je recept na také raňajky, recept na absolútne jednoduché lievance, ktoré zaručene zvládnu aj decká, resp. otcovia, ktorí nie príliš často držia v rukách varešku. Spolu s malou pomocníčkou Zoe vám teraz ukážeme ako ich pripraviť. A nebude to fakt nič zložité, zato výsledok vás veľmi milo prekvapí. Preto ak máte deti a chcete potešiť počas nadchádzajúceho sviatku svoju polovičku, alebo chcete potešiť svoje vlastné maminy, alebo ak chcete kohokoľvek len tak potešiť, toto je recept pre vás!

Sledujte nás aj na Instagrame a nič vám neunikne.

jednoduché lievance

kosik

Na jednoduché lievance budete potrebovať:
1 hrnček mlieka
1 hrnček bielej hladkej múky
1 väčšie vajce
2 lyžice cukru
2 lyžičky kypriaceho prášku
štipku soli
oriešok masla
a na dozdobenie
1 dobrý biely jogurt
med
ovocie podľa chuti
trochu práškového cukru

 

 

jeden hrnček múky
A takto na to:

  • Recept je absolútne jednoduchou záležitosťou a ozaj ho zvládnu aj tí, ktorí si s varením a kuchyňou veľmi nerozumejú. Ide o obdobu amerických palaciniek, ktoré sú o čosi hrubšie ako tie naše a často sa pripravujú ako raňajkové menu. V originálnom recepte sú bez cukru, keďže sa často podávajú so slaninou, javorovým sirupom a podobne. Tu sa môžete pozrieť ako ich pripravuje Jamie Oliver spolu so svojimi deťmi. My ich budeme robiť na sladko, takže nie je zlé keď do samotného cesta pridáme trochu cukru. Okay, ako na to? Nájdite si nejaký hrnček, ktorý vám bude slúžiť ako odmerka. Veľkosť prispôsobte tomu, koľko lievancov chcete pripraviť. A teraz k tomu pustite deti. Je super, keď samotnú prípravu cesta zveríte deťom, nie je to nič zložité a určite im spravíte radosť. Nechajte to fakt úplne na nich, pomôcť im môžete len pri samotnom pečení. Jeden hrnček mlieka, jeden hrnček múky, jedno vajce, štipka soli, kypriaci prášok a cukor. Všetko spolu zmiešajte vo väčšej mise a nechajte chvíľku odpočinúť.
  • Na panvicu vhoďte oriešok masla, nie veľa, nechceme však aby bola panvica suchá a maslo nám navyše naše lievance celkom slušne ochutí. Jedna lyžica cesta – jeden lievanček. Opekajte z každej strany zo dve minúty, dávajte pozor, aby sa vám nespálili ani lievance, ani maslo.
  • Hotové lievance ukladajte na seba, tak aby vytvorili malú tortičku. Na ne kopček bieleho jogurtu, ovocie podľa chuti a lyžica medu. Všetko ešte jemne poprášiť práškovým cukrom a kráľovské raňajky pre mamičky sú hotové. Skvelé!

 

lievance - je to absolutne jednoduche

hotové lievance

jednoduché lievance ako skvelý štart do nového dňa

mňam

Zoe a Kamil

 

 

Vaše komentáre